اطلاعات ثبت نام اطلاعات دانشجو ارسال عكس و تصویر مدارک ثبت درخواست خوابگاه ثبت درخواست وام از اداره رفاه صدور کد پیگیری
در صورت درخواست بیشتر از ظرفیت خوابگاه های روزانه جهت اخذ خوابگاه، بین دانشجویان امتیاز بندی خواهد شد و اولویت با کسانی است که امتیاز بیشتری کسب کنند
با توجه به امتیاز بندی شما بر اساس یک سری از اطلاعات جهت اخذ خوابگاه،شما دانشجویان باید اطلاعات  خواسته شده از شما را دقیق وارد کرده و ثبت کنید،وسپس مدارک خود را  در موقع ثبت نام به اداره خوابگاه برای تایید اطلاعات برده،وتا زمانی که اطلاعات شما تایید نشود امتیازی به شما تعلق نخواهد گرفت،دانشجویان دقت کنند که برای ورود معدل باید معدل کل دیپلم و دانشجویان ارشد و دکتری معدل آخرین مقطع تحصیلی و رتبه را نیز  رتبه کشوری بدون اعمال سهمیه وارد کنند
دانشجویان مددجو باید گواهی از کمیته امداد یا سازمان مربوطه را به همراه داشته باشند
دانشجویان شاهد و ایثارگر نیز گواهی از سازمان مربوطه الزامی است
دانشجویانی که پدرشان در قید حیات نیست گواهی از سازمان مربوطه الزامیست
همه دانشجویان باید کپی کارنامه کنکور سراسری با کپی ریزنمرات سه سال دبیرستان را به همراه داشته باشند
کسانی که ثبت نام کرده اند می توانند از طریق دکمه قبلا ثبت نام کرده ام وارد اطلاعات خود شده و در صورت امکان ویرایش یا از وضعیت ثبت نامی خود مطلع شوند
دانشجویان باید عکس خود را با انداز 3*4 و حجم کمتر از 50 کیلو بایت در سیستم ذخیره کنند کسانی که قبلا ثبت نام کرده اند و عکس خود را ذخیره نکردند با کلیک بر روی دکمه قبلا ثبت نام کرده ام وارد اطلاعات خود شوند و در ویرایش اطلاعات عکس خود را ارسال کنند
در صورتی که در هر  مرحله از ثبت نام  از سیستم خارج شدید و خواستید دوباره ادامه ثبت نام را انجام دهید بر روی دکمه قبلاً ثبت نام کرده ام کلیک کنید و وارد اطلاعات خود شوید و بر روی ویرایش اطلاعات کلیک کنید تا دوباره وارد گام های ثبت نامی شوید
کسانی که قبلا ثبت نام کرده اند یا سیستم به آنها پیام می دهد که اطلاعات شما قبلاً ثبت شده است --->
دانشجویانی وارد امتیاز بندی خوابگاه می شوند که حتماً درخواست خوابگاه را در گام  چهارم تکمیل کنند و در نمایش نهایی نتایج ثبت نام درخواست خوابگاه بله باشد

گزیده ای از مقررات خوابگاهی دانشجویان دانشگاه هرمزگان

الف) مقررات اسکان

1-حداکثر استفاده از خوابگاه های دانشجویی به شرح ذیل میباشد.

الف - کارشناسی پیوسته 4 سال تحصیلی(8 نیمسال ) در صورت امکان

ب - کارشناسی ارشد 2 سال تحصیلی (4 نیمسال )در صورت امکان

ج - دکتری تخصصی 4 سال تحصیلی (8 نیمسال) در صورت امکان

تبصره : معاون دانشجویی دانشگاه می تواند در صورت کمبود امکانات خوابگاهی حداکثر مدت استفاده از خوابگاه دانشجویی را کاهش دهد .

2- دانشجو حق واگذاری محل سکونت خود را به دیگری ندارد، در صورت لزوم تعویض محل سکونت با اجازه کتبی اداره خوابگاه ها امکان پذیر خواهد بود .

3-هر دانشجو موظف به حفظ اموال شخصی خود خواهد بود و مسئولین امور خوابگاه ها در این رابطه هیچ گونه مسئولیتی ندارند .

4- دانشجو موظف به نظافت محل سکونت خود و حفظ بهداشت و پاکیزگی معابر و اماکن عمومی خوابگاه می باشد .

5-در صورتیکه در امور تاسیساتی خوابگاه از قبیل کلید و پریز برق، انشعاب و... خللی پیش آید و نیاز به تعمیر داشته باشد، دانشجویان باید مراتب را به تاسیسات یا مسئول خوابگاه  اطلاع دهند تا نسبت به رفع نقص اقدام گردد.

6- دانشجو حق جابجایی تخت و کمد و وسایل  داخل خوابگاه  از قبیل یخچال ، تلویزیون، میز، صندلی و غیره را ندارد.

7- سکونت افراد غیر خوابگاهی ممنوع است، در صورت مشاهده، همه اعضای اتاق مسئول خواهند بود.

8- نوشتن و نصب عکس و پوستر و ... بر روی درب و دیوارها و کمد مجاز نمی باشد .  

9- مسئولیت حفظ و نگهداری اموال داخل اتاق از قبیل : قفل ، کمد، درب، جالباسی، سطل زباله، شیشه های درب و پنجره و... بر عهده اعضای اتاق خواهد بود و در صورت بروز هر گونه خسارت ، ملزم به پرداخت خسارت وارده خواهد شد .

10-در صورتیکه دانشجو قسمتی از ترم تحصیلی را در خوابگاه حضور داشته باشد و از ادامه سکونت به هر دلیل منصرف شود و بدون تسویه حساب و اعلام انصراف، خوابگاه را ترک نماید اجاره بها تا پایان ترم بدهکار خواهد شد.

11- دانشجو در هنگام تخلیه (در پایان ترم ) باید اتاق را کاملا نظافت نماید و وسایل تحویل گرفته را سالم به سرپرستی تحویل دهد.

12-مسئولین اداره خوابگاه ها مجازند که به صورت سرزده از اتاق دانشجو بازدید به عمل آورند.

13- در صورت غیبت مستمر دانشجو ، دانشگاه می تواند در مورد ادامه سکونت دانشجو تجدید نظر نماید.

14-تعیین نفرات هر اتاق بعهده اداره امور خوابگاه ها می باشدو دانشجویان ساکن در اتاق حق مخالفت با افراد جدیدی که مجوز سکونت در اتاق را دریافت نموده اند ندارند.

15- دانشجویان ساکن در خوابگاهها موظفند،هرگونه تغییر در شماره تماس ثابت یا همراه خود و خانواده ( پدر،مادر و همسر)که در بدو ثبت نام به دانشگاه اعلام می نمایند، در اسرع وقت به اطلاع سرپرست خوابگاه و اداره خوابگاهها برسانند.در غیر اینصورت عواقب قانونی آن متوجه دانشجو و خانواده ایشان خواهد بود.

(ب) شرایط ملاقات مسافر

1- دانشجو موظف است قبل از مسافرت، مقصد و مدت مسافرت خود را مشخص نموده و کتباً به سرپرست خوابگاه اطلاع دهد و پس از بازگشت بایستی حضور خود را به مسئول خوابگاه اعلام نماید .

2- چنانچه بستگان دانشجو به عنوان ملاقات کننده مراجعه نمایند پس از شناسایی و ارائه کارت شناسایی به نگهبانی می توانند با دانشجو دیدار کنند.(در هر صورت اقامت شبانه آنها در خوابگاه دوستان بدون اجازه اداره خوابگاه ها مجاز نیست) .

3-ملاقات مرد (پدر و برادر) با دانشجوی دختر پس از ارائه کارت شناسایی معتبر به سرپرستی خوابگاه میسر خواهد بود.

4- در هر صورت اقامت شبانه در منزل یا خوابگاه های دوستان ممنوع است.

5- دانشجویان  ساکن در خوابگاه ها می توانند بعضی از شب ها فقط در منازل خویشاوندان ساکن در شهر محل تحصیل ویا شهرهای مجاور به طور موقت اقدام نمایند. لازم است قبلاً مشخصات ، آدرس، تلفن و نسبت آن ها با دانشجو در فرم خویشاوندان قید شده و به تایید اولیای قانونی دانشجو رسیده وثبت محضری گردد.سپس در سامانه نسیم بارگزاری شود.

6- مدت مسافرت و عدم حضور دانشجو باید قبلا تعیین شده و دانشجو موظف است پس از انقضای مدت و بازگشت از مسافرت، فرم حضور خود را به سرپرست خوابگاه تحویل و مراتب به اداره امور خوابگاه ها و خانواده دانشجو اعلام می گردد.

(ج) مقررات اخلاقی و فرهنگی

1- رعایت شعائر و شئونات اسلامی، احترام متقابل، حجاب اسلامی، حفظ آرامش ساکنین داخل و خارج ساختمان برای کلیه دانشجویان ساکن خوابگاه الزامی می باشد.

2- نگهداری و استفاده از ابزلر آلات غیر قانونی از قبیل : لوازم قمار،cd و نوارهای مبتذل (نوارهایی که مجوز ارشاد ندارند) و هر نوع اسلحه سرد یا گرم در خوابگاه های دانشجویی ممنوع است .

3- ایجاد هر گونه مزاحمت که موجب سلب آسایش ساکنین خوابگاه گردد از قبیل :

ایجاد سر و صدا، درگیری، بلند نمودن بیش از حد صدای رادیو، ضبط صوت، نواختن ابزار آلات موسیقی، استعمال دخانیات  و... اکیداً ممنوع است .

4-ظاهر شدن با پوشش نا مناسب در محیط، معابر و اماکن عمومی خوابگاه ممنوع است.

5-استفاده از پوشش کامل و مناسب به هنگام مراجعه به مسئولین خوابگاه و خروج خوابگاه و خروج خوابگاه الزامی است.

6- از ساعت 22 تا 6 با مداد ساکنین خوابگاه ملزم به رعایت سکوت و آرامش خواهند بود.

7- آخرین ساعت مجاز ورود به خوابگاه بسته به نوع فصل از سوی اداره خوابگاه ها تعیین می گردد و بعد از آن دربهای ورودی بسته خواهد شد مگر در شرایط اضطراری ، در صورت مراجعه پس از ساعت مقرر، برابر مقررات رفتار خواهد شد.

8- چنانکه دانشجویی بر خلاف آیین نامه و مقررات رفتار نماید، هیچ یک از دانشجویان حق برخورد لفظی یا فیزیکی با وی را نداشته و صرقاً موظف هستند به مسئولین مربوطه گزارش نمایند.

9- شیوه نامه انضباطی مصوب 16/3/88 به شماره 433/4/م مورخه 6/4/88 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی که در پایگاه اطلاع رسانی کمیته مرکزی انضباطی در دسترس می باشد جز لا ینفک این مقررات می باشد.